• 606 595 995

Zahradní domky

  • 0

Zahradní domky

Kategorie : Články

Podmínky pro stavbu zahradních domků

Zahradní domky a chatky srubové konstrukce jsou lehké dřevostavby, jež jsou ideálním řešením zejména v zahrádkářských koloniích. Takové pozemky obvykle nejsou stavebními parcelami, není tedy možné na nich postavit chatu či chalupu, pro jejichž vybudování si musíte opatřit stavební povolení. Pro zahradní domky do 16 m2, jež nemají základy, stavební povolení nepotřebujete. Protože však jde o drobnou stavbu, máte vůči stavebnímu úřadu ohlašovací povinnost.

Účel zahradních domků

Zahradní domky se nejčastěji uplatňují jako skladové prostory pro zahradní nástroje a nářadí, které by v domě nebo v garáži překáželo. Ochráníte jej tak nejen před vlhkem, ale pokud si pořídíte kvalitní zabezpečení, také před zloději. Kromě zahradního nářadí či náčiní zde můžete skladovat též zahradní sekačku, drtič zahradního odpadu nebo třeba jízdní kola. A při vhodné úpravě zde samozřejmě můžete i přespat či si uvařit čaj nebo kávu.

4416602 - Wrexham 1 background

Velmi často se totiž zahradní domky využívají jako obytné prostory nebo ochrana před nevlídným počasím při práci na zahradě. Jde vlastně o konstrukčně lehké a jednoduše smontovatelné dřevostavby. Slouží jako malý domek většinou s jednou místností s oknem a se vstupními dveřmi. Do některých lze umístit i patrové postele a malou kuchyňskou linku, takže se v nich dá v letních měsících i trvale bydlet. Záleží na každém, jak velký zahradní domek si vybere a jakým vybavením ho doplní. Tento typ zahradních domků naleznete v naší nabídce v kategorii Kempingové domky. 

Borneo_444002_Hintergrund

Netradičně řešený zahradní domek je Finská kota. Jedná se o 6ti nebo 8mi stranný srub s centrálně umístěným grilem, který slouží k posezení s přáteli kolem plápolajícího ohně za každého počasí a v každém ročním období. Finské koty jsou v nabídce od 6m2 do 25m2.

Beringen

 

 

Zahradní domky můžou mít i relaxační využití na soukromé zahradě. Stále častější je poptávka po Zahradní sauně, která dává saunování další dimenzi pobytem v přírodě, na čerstvém vzduchu.

DSC_0947

Vhodný stavební materiál pro zahradní domky

Životnost zahradního domku závisí zejména na kvalitě stavebního dřeva a typu jeho konstrukce. Ideální jsou tvrdé dřeviny, které jsou odolnější vůči houbám a plísním. Vzhledem k vyšší pořizovací ceně se však nejčastěji používají materiály měkké. Nejobvyklejšími dřevinami jsou tedy vyzrálý sušený smrk nebo borovice. Všechny námi nabízené domky pochází ze Severní Evropy a jako materiál je používaný Severský smr, Polární borovice nebo jejich speciálně upravované varianty typu Thermowood. Tyto materiály mají výrazně vyšší hustotu než Středoevropské jehličnany a tím i větší stabilitu a životnost.

Malé i velké zahradní domky jsou obvykle dodávané demontované. Celý systém funguje na principu stavebnice. Malý domek si snadno postavíte sami, u větších modelů je lepší svěřit odbornou montáž dodavatelské firmě.


Mám zájem o více informací

Vaše jméno (vyžadováno)

Předmět

Telefon

Vaše zpráva

Okomentujte tento příspěvek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Hledat

Mám zájem o více informací

Vaše jméno (vyžadováno)

Předmět

Telefon

Vaše zpráva

Facebook